Banner 980x90

Pauliņš: Situācija ar finansējumu gan Latvijas Televīzijā, gan Latvijas Radio ir līdzīga

Situācija ar finansējumu gan Latvijas Radio, gan Latvijas Televīzijā (LTV) - abos sabiedriskajos medijos - ir līdzīga, aģentūru LETA informēja Latvijas Radio valdes priekšsēdētājs Aldis Pauliņš.

"Līdzšinējais finansēšanas modelis un šī modeļa trūkumi abas raidorganizācijas iespaido vienādā mērā. Latvijas Radio situācija, skatoties nākotnē, šobrīd nav pārāk spoža," sacīja Pauliņš.

"Ir pamatfinansējuma daļa, ko sauc par bāzes budžeta finansējumu un kas pēc likuma nedrīkst būt mazāka nekā iepriekšējā pārskata periodā. Vēsturiski ir bijis tā, ka nosacīti mainīgā daļa ir dažādi piešķīrumi dažāda rakstura aktivitātēm, tādām kā Rīga kā kultūras galvaspilsēta, Latvijas prezidentūra Eiropas Savienības Padomē vai eiro ieviešana. Iepriekšējos gados šo aktivitāšu finansējumi bija kā papildu finansējums. Ir daļa aktivitāšu, kurām šogad šī nauda beidzās. Tajā skaitā sabiedrības saliedētības programma, kurā tiek veidoti jau konkrēti raidījumi un darbā pieņemti cilvēki. Šobrīd mums nav apstiprinājuma tam, ka šis finansējums turpināsies arī nākamajā gadā," sacīja Pauliņš.

"Skatoties uz Latvijas Radio budžetu, mēs redzam konkrētu deficītu 1,5 miljonu eiro apmērā, kuram precīzi nav seguma. Tas varētu nozīmēt, ja nav šīs politiskās gribas vai lēmuma šo finansējumu nodrošināt vai mainīt finansējuma modeli, tādā gadījumā var nākties samazināt Latvijas Radio darbību, samazināt apraides izdevumus vai satura apjomu," sacīja Pauliņš.

Viņš pauž cerību, ka jūlijā, lemjot par jaunās politikas iniciatīvām, valdība izturēsies atbildīgi un izvērtēs pieprasījumus, sacīja Pauliņš.

"Pagaidām Latvijas Radio valdes līmenī nav skatīts jautājums par iespējām vērsties Satversmes tiesā un pievienošanos LTV viedoklim," sacīja Pauliņš.

VSIA "Latvijas Televīzija" vadība vērsusies pie Valsts prezidenta un Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas ar prasību, lai, pieņemot valsts budžetu un piešķirot sabiedriskajiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem valsts budžeta dotāciju, tiktu ievēroti likumi. Pretējā gadījumā LTV valde sola izvērtēt iespēju vērsties Satversmes tiesā.

Saskaņā ar Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumu viens no sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu finansiālā nodrošinājuma avotiem ir valsts budžeta dotācija sabiedriskā pasūtījuma īstenošanai, un šī dotācija nedrīkst būt mazāka nekā iepriekšējā gadā, aģentūrai LETA iepriekš skaidroja LTV komunikācijas speciāliste Agita Pudule.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)