Banner 980x90

8. jūnijā norisināsies Eiropas Parlamenta vēlēšanas; sākusies iepriekšējā balsošana

Foto avots: https://www.cvk.lv
Foto avots: https://www.cvk.lv

Sestdien, šī gada 8. jūnijā, Latvijā norisināsies Eiropas Parlamenta vēlēšanas, kurās ikviens pilngadību sasniedzis Latvijas pilsonis varēs balsot par Latvijas deputātiem Eiropas Parlamentā. 

Šodien, 3. jūnijā, kopumā 945 iecirkņos visā Latvijā sākusies Eiropas Parlamenta vēlēšanu iepriekšējā balsošana, informē Centrālā vēlēšanu komisija (CVK).

Pirmdien, 3. jūnijā, balsošana norisināsies no pulksten 8.00 līdz 13.00, ceturtdien, 6. jūnijā, no pulksten 16.00 līdz 20.00, bet piektdien, 7. jūnijā, no pulksten 13.00 līdz 18.00.

Tāpat no 3. jūnija līdz 8. jūnija pulksten 12.00 tiem balsstiesīgajiem Latvijas iedzīvotājiem, kuriem veselības stāvoklis būtiski neļauj nokļūt vēlēšanu iecirknī Eiropas Parlamenta vēlēšanu dienā, būs iespēja pieteikt balsošanu savā atrašanās vietā. Balsošanai atrašanās vietā, piemēram, mājās, jāuzraksta iesniegums, kurā jāuzraksta: vārds un uzvārds, personas kods, savs tālruņa numurs; sava adrese, daudzdzīvokļu mājai jānorāda ārdurvju kods. Iesniegumu var rakstīt, izmantojot Centrālās vēlēšanu komisijas izveidoto anketu, vai arī brīvā formā. Uzrakstīto iesniegumu par balsošanu mājās var nodot tuvākajā vēlēšanu iecirknī. Iesniegumu var aiznest radinieks, kaimiņš, aprūpētājs vai cita uzticības persona. To var arī nosūtīt e-pastā savas pašvaldības vēlēšanu komisijai – tāds iesniegums jāparaksta ar drošu elektronisko parakstu.

Eiropas parlamenta vēlēšanu diena Latvijā ir sestdien, 8. jūnijā, no pulksten 8.00 līdz 20.00.

Ar vēlēšanu kandidātu sarakstiem un programmām var iepazīties CVK mājaslapā: https://epv2024.cvk.lv/kandidatu-saraksti

Vēlēšanu dienā 8. jūnijā Latvijā kopumā strādās 945 vēlēšanu iecirkņi, bet ārvalstīs – vēl 50. Ar vēlēšanu iecirkņu atrašanās vietām var iepazīties ŠEIT.

Neskaidrību gadījumā iedzīvotāji ir aicināti zvanīt uz CVK konsultatīvo tālruni: +37167049999

Savukārt, ja tiek pamanīts kas aizdomīgs vai negodprātīgs, iedzīvotāji aicināti ziņot:

  • Valsts policija: 110;
  • Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs: +37180002070;
  • CVK: +37167049999

Plašāka informācija par Eiropas Parlamenta vēlēšanām un to, kā balsot, ŠEIT.

Eiropas Parlamenta vēlēšanas notiek reizi piecos gados pavasarī vai vasaras sākumā. Vēlēšanu periodu nosaka Eiropas Savienības Padome pēc apspriešanās ar Eiropas Parlamentu. Tuvākās Eiropas Parlamenta vēlēšanas gaidāmas 2024. gada 8. jūnijā. Šajās vēlēšanās Latvija ir viens vēlēšanu apgabals, no kura Eiropas Parlamentā jāievēlē deviņi deputāti. Tiesības piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās ir Latvijas pilsoņiem, kā arī citu Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņiem, kuri vēlēšanu dienā sasnieguši 18 gadu vecumu. Balsstiesīgo vēlētāju uzskaitei Eiropas Parlamenta vēlēšanās lieto vēlētāju reģistru. Balsstiesīgajiem pilsoņiem ir tiesības  balsošanai izvēlēties jebkuru vēlēšanu iecirknī Latvijā vai ārvalstīs bez iepriekšējas pieteikšanās.

Eiropas Parlaments ir pasaulē vienīgā tieši ievēlētā starptautiskā asambleja. EP deputāti pārstāv Eiropas Savienības pilsoņu intereses Eiropas līmenī.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (30)
Anonīms [Anonīms] Trešdiena, 05. jūnijā, 2024, 11:01

Baccarat - The Royal Game & Great Odds 프라그마틱플레이 ()

Anonīms [Anonīms] Trešdiena, 05. jūnijā, 2024, 09:14

How To Select The Right Online Loan 무직자대출

Anonīms [Anonīms] Trešdiena, 05. jūnijā, 2024, 08:43

The Regarding Luck In Casino Gambling 카지노사이트 (www.Phpooey.com)

Anonīms [Anonīms] Trešdiena, 05. jūnijā, 2024, 07:47

How To Play European Slot Poker 슬롯게임

Anonīms [Anonīms] Trešdiena, 05. jūnijā, 2024, 07:40

Online Slot Machine Game Game Tips 카지노슬롯게임