Afiša

Gadadienas izrāde "Skroderdienas Silmačos" Druvienas pagastā

Gadadienas izrāde "Skroderdienas Silmačos" Druvienas pagastā
Gadadienas izrāde "Skroderdienas Silmačos" Druvienas pagastā
KUR
KAD
Piektdiena, 23. jūnijs, 2017 17:00 - 18:00

23.jūnijā plkst.17.00 Druvienas pagastā tiks demonstrēta gadadienas izrāde "Skroderdienas Silmačos".

"Skroderdienas Silmačos" – Rūdolfa Blaumaņa populārākajai lugai šogad tiek atzīmēta pirmizrādes jubileja. Kopš pirmo reizi tā tika iestudēta uz Rīgas Latviešu biedrības nama skatuves, pagājuši jau 115 gadi. Par godu šiem būtiskajiem svētkiem šovasar līgo laikā būs iespēja apmeklēt īpašu lugas iestudējumu. 

Mīlestības līkločus, palaidnības un amizantus brīžus no Silmaču sētas dzīves izspēlēs izcilu aktieru ansamblis no teju visiem profesionālajiem Latvijas teātriem. Sižetu iedzīvinās Valmieras, Dailes, Liepājas un Nacionālā teātra aktieri. Kā arī mūziķi, kas iejutīsies jaunākās paaudzes tēlos. Par tradīcijas ievērošanu, lugas iestudējumu un Ābrama lomas izspēli, rūpēsies vecmeistars Zigurds Neimanis. 

Silmaču saimi atveidos: Antonija - Elīna Vāne, Aleksis - Edgars Pujāts, Dūdars - Ģirts Ķesteris, Elīna - Ieva Puķe, Pindacīša - Regīna Devīte, Pindaks - Gints Grāvelis, Joske - Imants Strads, Zāra - Dārta Daneviča, Ābrams - Zigurds Neimanis, Tomuļmāte - Inese Ramute, Bebene - Inta Tirole, Rūdis - Kārlis Neimanis, Ieviņa - Ieva Sutugova, Kārlēns - Nikolajs Puzikovs.

Izrādi ar latviešu tautu dejām bagātinās tautu deju kolektīvs "Auda". Par Līgo svētku gaisotni palīdzēs rūpēties arī vietējie amatierkolektīvi, kas priecēs gan ar dejām, gan dziesmām.

Biļetes pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv.