Banner 980x90

Benzīna vai elektrokartingi – ar ko labāk vizināties?

Kārojas noķert adrenalīnu un asas izjūtas, laimes hormonus vai vienkārši aizraujošu izklaidi? Kartinga halle ir īstā vieta, kurp doties! Atliek vien izlemt, kurš braucamais ir piemērotāks – benzīna kartingi vai elektrokartingi. Labākais veids, kā to izdarīt, ir iepazīties ar abu veidu kartingu plusiem un mīnusiem, tos salīdzināt un izdarīt secinājumus. Turpini lasīt rakstu!

Benzīna kartingu plusi 

Pirmais braucamrīku veids, ar ko tev ir iespēja iepazīties šī raksta ietvaros, ir benzīna kartings. Kā nekā tas ir kartingu izklaides un sporta veida aizsācējs; elektrokartings ir benzīna kartinga pēctecis. Benzīna kartingiem ir 3 nozīmīgi plusi: 

 • lielāka jauda un jaudīgāks sniegums;
 • ilgāks darbības laiks;
 • ātra uzpilde. 

Par katru no šiem plusiem vairāk lasi turpinājumā! 

1. Jauda un sniegums 

Benzīna kartingi ļauj piedzīvot iespaidīgu jaudu, jo tie spēj sasniegt lielāku maksimālo ātrumu un paātrinājumu nekā elektrokartingi. Pateicoties iekšdedzes dzinēja radītajam griezes momentam un motora zirgspēkiem, benzīna kartingi ir nepārspējami ātruma ziņā taisnajos trases posmos, braucējam sniedzot izcili dinamisku kartinga vadīšanas pieredzi. Tāpēc benzīna kartingi ātruma entuziastus uzrunā vairāk nekā elektrokartingi. 

2. Ilgāks darbības laiks 

Benzīna kartingu darbības laiks pēc vienas uzpildes tipiski ir ilgāks nekā laiks, ko elektrokartingi var pavadīt trasē starp uzlādēm. Tas benzīna kartingus padara lieliski piemērotus ilgstošai lietošanai bez pārtraukumiem, turpretī elektrokartings laiku pa laikam būs jānomaina pret svaigi uzlādētu braucamo vai jāpiestāj uz ilgāku brīdi, lai tukšo akumulatoru nomainītu pret uzlādētu, lai elektrokartings varētu atkal atgriezties trasē. 

3. Ātra uzpilde 

Kad benzīna kartinga bāka iztukšota, tās uzpilde ir pavisam ātra un vienkārša – atskrūvēji, ielēji, aizskrūvēji. Tā rezultātā pārtraukumi starp braucieniem ir īsi, ļaujot stūrmaņiem noturēt adrenalīna vilni.  

 

Foto: Pexels.com/Alex Andrews 

Benzīna kartingu mīnusi 

Benzīna kartings tāpat kā elektrokartings nav tikai labs vai tikai slikts, arī benzīna kartingiem ir daži mīnusi: 

 • negatīva ietekme uz vidi;
 • trokšņa piesārņojums;
 • ierobežotas braukšanas iespējas;
 • augstākas uzturēšanas izmaksas. 

Kā iepriekš, arī šoreiz vairāk par katru no mīnusiem uzzini turpinājumā! 

1. Negatīva ietekme uz vidi 

Iekšdedzes motora darbības rezultātā (sadegot benzīnam) šie kartingi rada kaitīgus izmešus, tostarp oglekļa dioksīdu (ogļskābo gāzi), slāpekļa oksīdus un smalkas cietās daļiņas. Šie benzīna kartingu dūmos esošie izmeši ne tikai piesārņo gaisu un līdzdarbojas smoga rašanās procesā, bet arī rada draudus vides un cilvēku veselībai. 

2. Trokšņa piesārņojums 

Benzīna kartingi ir krietni skaļāki nekā elektrokartingi, radot trokšņaināku vidi, kas varētu būt mazāk tīkama gan pašiem braucējiem, gan ļoti traucējoša tuvējā apkārtnē dzīvojošajiem cilvēkiem, dzīvniekiem un putniem. 

3. Ierobežotas braukšanas iespējas 

Ņemot vērā abus iepriekš minētos punktus – benzīna atgāzes un lielo troksni – benzīna kartingi nav piemēroti braukšanai pa iekštelpu trasēm, kā to var darīt elektrokartings. Kartinga halle nav gana ātri izvēdināma, lai cilvēki nesaindētos ar atgāzēm, savukārt halles akustika motoru rēkoņu padarītu par dzirdes veselībai bīstamu troksni. 

4. Augstākas uzturēšanas izmaksas 

Benzīna kartingiem ir sarežģītas mehāniskās sistēmas ar daudzām kustīgām daļām (elektrokartings šajā ziņā ir vienkāršāks), kam nepieciešama regulāra apkope, lai nodrošinātu augstas kvalitātes sniegumu un parūpētos par braucēju drošību. Sākot ar eļļas un sveču maiņām, beidzot ar karburatora korekcijām un izplūdes sistēmas remontiem, benzīna kartingi prasa nepārtrauktu uzmanību un ieguldījumus. Tā rezultātā benzīna kartinga uzturēšana izmaksā vairāk nekā elektrokartings un tā uzturēšana. 

 

Foto: Pexels.com/Mario Amé 

Elektrokartingi un to plusi 

No benzīna pie elektrības! Tāpat kā benzīna kartings, arī elektrokartings ir ar saviem plusiem un mīnusiem. Pie plusiem pieskaitāms: 

 • elektrokartingi ir draudzīgi atmosfērai;
 • elektrokartings darbojas klusi;
 • elektrokartingi piedāvā plašas braukšanas iespējas;
 • elektrokartings ir ekoloģisks videi;
 • elektrokartings piedāvā tūlītēju griezes momentu;
 • tam zemas uzturēšanas izmaksas. 

Par katru no plusiem sīkāk uzzini turpinājumā! 

1. Draudzīgs atmosfērai 

Elektrokartings ir draudzīgs atmosfērai, jo tā darbībai netiek izmantota degviela, bet gan elektrība. Tā rezultātā elektrokartings darbības laikā nerada nekādus izmešus, samazinot lietotāja oglekļa pēdas nospiedumu un padarot tos par ekoloģiski atbildīgu izvēli. 

2. Elektrokartings darbojas klusi 

Atšķirībā no benzīna kartingiem elektrokartingi darbības laikā nerada dārdošu troksni. Tie darbojas klusi, sniedzot braucējiem un skatītājiem iespēju izbaudīt šo aktivitāti bez raizēm par galvassāpēm. Turklāt zemais trokšņa līmenis ļauj stūrmanim labāk koncentrēties uz priekšā esošajiem trases līkumiem un citiem braucējiem, ļaujot pašam sasniegt labākus rezultātus trasē. 

3. Elektrokartingi piedāvā plašas braukšanas iespējas 

Ņemot vērā abus iepriekšminētos plusus, elektrokartingi ir lieliski piemēroti braukšanai iekštelpās. Tas nozīmē, ka nekādi laika apstākļi, sniegi, ledi, lieti vai tuksneša karstumi neliegs tev iespēju izvizināties un izbaudīt adrenalīna un laimes hormonu pieplūdumu, jo kartinga halle ir pieejama visu cauru gadu. 

4. Elektrokartingi ir ekoloģiski videi 

Tā kā elektrokartings nerada gaisa un trokšņa piesārņojumu, turklāt tas atrodas iekštelpās (kartinga halle ir labākā vieta, kur vizināties ar elektrokartingiem), tas ir arī videi un sabiedrībai ekoloģisks – no tā, ka tu izvēlies izvizināties un izbaudīt adrenalīnu, ko sniedz elektrokartings, necieš tuvējie iedzīvotāji un necieš arī daba, meža dzīvnieki un putni. Kā rezultātā elektrokartingi ir lieliska izvēle tiem, kuri vēlas mesties adrenalīna un laimes hormonu pilnos piedzīvojumos un nenodarīt pāri dabai. 

5. Tūlītējs griezes moments 

Atšķirībā no benzīna kartingiem, kam nepieciešams brīdis, lai sasniegtu vēlamos motora apgriezienus, uzrāvienu un ātrumu, elektrokartingi reaģē ar tūlītēju griezes momentu tiklīdz braucējs nospiež “gāzes” pedāli. Tas nozīmē zibenīgu paātrinājumu un izcilu kartinga jutību pret vadītāja rīcībām un manevriem, sniedzot iespēju pilnībā izbaudīt katru apli no starta līdz finišam. 

6. Zemas uzturēšanas izmaksas 

Elektrokartingi ir būvēti no mazāka skaita kustīgo daļu nekā benzīna kartingi, turklāt elektrokartings nepatērē degvielu vai motoreļļu, kas nozīmē, ka nav jāmaina ne eļļa, ne sveces. Rezultātā – elektrokartingi ir izdevīgāki, jo tiem ir krietni zemākas uzturēšanas izmaksas nekā benzīna kartingiem. 

 

Foto: GUNSnLASERS.lv 

Elektrokartings un tā mīnusi 

Katrai monētai ir divas puses, un elektrokartingi nav izņēmums. Līdztekus lērumam plusu, tiem ir arī daži mīnusi: 

 • ierobežots darbības laiks;
 • sākotnējās izmaksas;
 • lādēšanas infrastruktūra. 

Un, kā līdz šim, par katru mīnusu plašāk lasi turpinājumā! 

1. Ierobežots darbības laiks 

Elektrokartings darbojas ar akumulatora palīdzību un akumulatora ierīču darbības laiks tipiski ir īsāks nekā benzīna ierīcēm, jo akumulators izlādējas ātrāk nekā tiek izlietota benzīna bāka. Tas nozīmē biežākas uzlādes (Tev kā apmeklētājam – atkarībā no rezervētā laika, cik ilgi kartinga halle ir Tavā rīcībā, tas varētu nozīmēt braucamrīku maiņu laiku pa laikam). Taču šī nav problēma bez risinājuma – akumulatoru ražošanas tehnoloģijas nepārtraukti uzlabo to veiktspēju: iespējams, jau pavisam drīz elektrokartings Tevi varēs vizināt bez pārtraukumiem! 

2. Sākotnējās izmaksas 

Elektrokartingi paši par sevi ir dārgāki nekā benzīna kartingi, jo akumulatori un elektriskās piedziņas komponentes maksā vairāk nekā iekšdedzes dzinēju sastāvdaļas. Taču šis ieguldījums atmaksājas laika gaitā, pateicoties zemajai uzturēšanas maksai. Turklāt, ja kartinga halle nav Tavs bizness, šis mīnuss uz Tevi nemaz neattiecas. 

3. Lādēšanas infrastruktūra 

Lai elektrokartingi spētu sevi atpelnīt, kartinga halle ir jāaprīko ar specializētiem lādētājiem. Tās ir gana iespaidīgas papildu izmaksas, sevišķi, ja jālādē vairāk nekā 10 elektrokartingi dienā. Tomēr šis ieguldījums laika gaitā atmaksājas iepriekš minēto plusu dēļ. Bet atkal – ja kartinga halle nav Tavā īpašumā, arī par šo mīnusu Tev nav jāraizējas.  

 

Foto: GUNSnLASERS.lv 

Rezumē 

Būtībā tevi kā braucēju skar tikai 1 elektrokartingu mīnuss – tas, ka elektrokartingi izlādējas mazliet ātrāk, nekā iztukšojas benzīna kartingu bākas. Visādi citādi elektrokartings ir nevainojama izvēle gan biznesa veidošanai, gan vienkārši adrenalīna ķeršanai trasē. Galu galā elektrokartingi ar 6 plusiem un vienu tev kā atpūtniekam aktuālu mīnusu krietni pārspēj benzīna kartingus, kam ir tikai 3 plusi un lērums mīnusu. 

Elektrokartings GUNSnLASERS Juglas hallē 

Esi gatavs mesties piedzīvojumos, ko sniedz elektrokartings? Piesaki savu braucienu GUNSnLASERS Juglas izklaides parkā, sazinoties pa tālruni +371 27 274 646 vai rakstot e-pastā info@gunsnlasers.lv! Jaudīgākie elektrokartingi un fošākā kartinga halle Latvijā tevi jau gaida! 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)