Sportisti pārbauda savus spēkus Gulbenes novada sacensībās

Publicitātes foto

Sestdienā, 19.septembrī, 30 sportisti no Gulbenes, Līgo pagasta, Valmieras, Rēzeknes, Alūksnes un Rīgas pulcējās Gulbenē, kur vienlaikus notika atklātais čempionāts spēka trīscīņā un svaru stieņa spiešanā guļus bez ekipējuma.

Komandu vērtējumā pārliecinoši līderi abās sacensību disciplīnās bija mājinieku komandas "Gulbenes K.S.P." sportisti. Spēka trīscīņas sacensībās 2.vietu izcīnīja komanda "Olymp", bet trešo – "Rēzeknes pilsēta". Svaru stieņa spiešanā guļus aiz "Gulbenes K.S.P." sportistiem ierindojās Līgo pagasta komanda "L.S.K." un "Olymp".

Sacensībās kopā piedalījās sešas komandas. Katrā svara kategorijā ar medaļām un diplomiem tika apbalvoti trīs labākie sportisti. Savukārt absolūti spēcīgākie atlēti tika noteikti katrā grupā pēc Vilksa koeficienta, ņemot vērā sportista personīgo svaru un paceltos kilogramus.

Spēka trīscīņas sacensībās absolūti spēcīgākā dāma bija Larisa Cīrule (svara kategorijā līdz 57 kg) no mājinieku sporta kluba "Gulbenes K.S.P.". L.Cīrule kopsummā pacēla 200 kg (pietupienos ar svaru stieni 65 kg; spiešanā guļus 45 kg; svaru stieņa vilkmē 90 kg). Otra sacensību dalībniece spēka trīscīņā bija Juta Gargurne no Valmieras sporta kluba "Spēka Pasaule". J. Gargurne (virs 57 kg) kopsummā pacēla 227,5 kg (pietupienos 80 kg; spiešanā guļus 40 kg; vilkmē 107,5 kg). Šis rezultāts pēc Vilksa punktiem ierindoja J. Gargurni 2.vietā.

Open grupā spēka trīscīņā šoreiz kopā sacentās gan jaunieši, juniori, gan vīri. Absolūti spēcīgākais open grupas sportists bija 18 gadus jaunais "Gulbenes K.S.P." sportists Uldis Ķiploks (līdz 93 kg). U. Ķiploks kopsummā pacēla 685 kg (pietupienos 250 kg; svaru stieņa spiešanā guļus 145 kg; svaru stieņa vilkmē 290 kg). Līgo pagasta sporta kluba "L.S.K." sportists Jānis Kravalis (līdz 93 kg) izcīnīja 2. vietu ar rezultātu 615 kg (pietupienos 215 kg; svaru stieņa spiešanā guļus 160 kg; svaru stieņa vilkmē 240 kg). Nauris Ozols (līdz 120 kg) no sporta kluba "Olymp" Gulbenē kopsummā savāca 657,5 kg (pietupienos 195 kg; svaru stieņa spiešanā guļus 182,5 kg; svaru stieņa vilkmē 280 kg).

Šis rezultāts ļāva sportistam kļūt par trešo spēcīgāko atlētu pēc Vilksa punktiem. Seniorus spēka trīscīņas sacensībās pārstāvēja trīs "Gulbenes K.S.P." atlēti. Šie trīs vīri savā starpā cīnījās par absolūti spēcīgākā godu. Arnis Mazurs (virs 83 kg) no sāncenšiem atrāvās ar iespaidīgu rezultātu, kopsummā paceļot 522,5 kg (pietupienos 160 kg; svaru stieņa spiešanā guļus 162,5 kg; svaru stieņa vilkmē 200 kg). Jānis Pērkons (virs 83 kg) izcīnīja 2. vietu, kopsummā paceļot 335 kg (pietupienos 110 kg; svaru stieņa spiešanā guļus 75 kg; svaru stieņa vilkmē 150 kg). Jānis Vanags (līdz 83 kg) kļuva par 3. vietas ieguvēju ar rezultātu 280 kg (pietupienos 80 kg; svaru stieņa spiešanā guļus 70 kg; svaru stieņa vilkmē 130 kg). Arī svaru stieņa spiešanas guļus sacensības Gulbenē notika trīs grupās. Dāmu konkurencē sacentās divas sportistes no Līgo pagasta sporta kluba "L.S.K.". Par absolūti spēcīgāko kļuva Daiga Saveļjeva (virs 57 kg), uzspiežot 50 kg smago svaru stieni. Savukārt Sabīne Saveļjeva sacensībās pievarēja 27,5 kg uz svaru stieņa un ierindojās 2. vietā. Open grupā 1. vietu izcīnīja komandas "Olymp" sportists Pēteris Isajevs (virs 120 kg), uzspiežot 250 kg. Aleksandrs Ņikitins (līdz 93 kg) ieguva 2. vietu ar uzspiestajiem 177,5 kg.

Savukārt 3.vietā palika "Gulbenes K.S.P." atlēts Helvijs Kamšs, uzspiežot 160 kg. Senioru grupā Sandis Andersons (virs 83 kg) no komandas Alūksnes sporta kluba "Spēka Pasaule" uzspieda 175 kg un izcīnīja 1.vietu. Mājinieku komandas atlēts Vilnis Lamsteris (līdz 83 kg) ierindojās 2.vietā ar paceltajiem 125 kg. Raitis Vinters (līdz 83 kg) svaru stieņa spiešanas guļus sacensībās arī uzveica 125 kg smago svaru stieni, taču pēc Vilksa punktiem izcīnīja 3.vietu. Gulbenes novada atklātais čempionāts spēka trīscīņā un svaru stieņa spiešanā guļus bez ekipējuma deva sportistiem lielisku iespēju izmēģināt savu spēku vēl pirms lielāka mēroga sacensībām.

Šogad vēl notiks vairāki posmi Latvijas Kausa izcīņā pauerliftingā, kā arī novembrī un decembrī sportisti tiksies Latvijas čempionātos.

Gulbenes novada atklāto čempionātu spēka trīscīņā un svaru stieņa spiešanā guļus bez ekipējuma organizēja biedrība "Gulbenes K.S.P." sporta klubs sadarbībā ar Gulbenes sporta centru un Latvijas Pauerliftinga federāciju. Sacensības atbalstīja Latvijas Sporta federāciju padome, Izglītības un zinātnes ministrija, Gulbenes novada dome, laikraksts "Dzirkstele", Dizaina un mākslas studija "Sfēra", http://www.gigants.lv/, un interneta veikals http://veikals.sp.lv/.