Saules paneļi – ilgtspējīgai un zaļai uzņēmējdarbībai

Saules paneļi ir efektīvs veids, kā ikviens uzņēmums vai saimniecība var samazināt savu elektrības rēķinu, sniegt artavu klimata problēmu risināšanā, kā arī vairot savu neatkarību no kopējā elektroenerģijas tīkla. Saules paneļi ir ilgstpējīgs risinājums un ieguldījums uzņēmuma nākotnē. Tāpēc šobrīd, kad paneļi kļūst arvien pieprasītāki un izmaksu ziņā pieejamāki, ir īstais brīdis uzzināt par iespējām arī savā uzņēmumā ierīkot saules elektrostaciju. 

Galvenie ieguvumi no saules elektrostacijas

 • Mazāki rēķini par elektrību 
  Tas ir primārais ieguvums, kas mudina uzņēmumus domāt par saules paneļiem. It īpaši, ja ir liels enerģijas patēriņš. Pašu saules stacijā saražotā enerģija ilgtermiņā sniegs būtisku izdevumu samazinājumu par patērēto elektrību. Tas īpaši aktuāli kļūst tagad, kad vērojams elektrības cenu pieaugums tirgū, kā rezultātā izmaksas pieaug gan mājsaimniecībām, gan uzņēmumiem. Kā arī, ja uzņēmums pats nepatērē visu saules stacijā saražoto elektrību, to var pārdot jebkuram tirgotājam.
 • Videi draudzīgas enerģijas izmantošana
  Atjaunīgās enerģijas izmantošana, pie kuras pieder arī saules enerģija, palīdz samazināt CO2 izmešus, uzlabot uzņēmuma tēlu un var veicinātu sadarbību ar partneriem, kuriem zaļās enerģijas izmantošana ir ļoti būtiska. Protams, atjaunīgo resursu īpatsvara palielināšana ir arī globālo klimata problēmu jautājums, kuru risināšanā katrs var dot savu artavu. Uzņēmēji, kuri domā zaļi, ilgtspējīgi un redz vairāk nekā tikai savu peļņu, patērētāju acīs gūst augstāku novērtējumu. Bieži vien klients ir gatavs maksāt par preci vai pakalpojumu vairāk, ja zina, ka izmantoti videi draudzīgi risinājumi.
 • Lielāka neatkarība no elektrotīkla
  Saules paneļi ir pārdomāts un tālredzīgs risinājums, kas uzņēmumam sniegs lielāku neatkarību no elektrotīkla, jo kāda lielāka vai mazāka daļa elektrības tiks saražota ar saules paneļiem. Tas arī pasargās uzņēmumu no negaidītām elektroenerģijas cenu svārstībām tirgū, kas varētu radīt izmaksu pieaugumu. Jo lielāks ir uzņēmuma elektrības patēriņš, jo lielāka iespēja, ka saules enerģijas izmantošana būs izdevīga. Tas ir vēl viens iemesls, kāpēc kopā ar jomas speciālistiem izvērtēt tieši jūsu uzņēmuma elektrības patēriņa paradumus un to, kādu pozitīvo ietekmi varētu sniegt saules paneļu uzstādīšana.
 • Ieguldījums, kas atmaksāsies arī pēc 25 gadiem
  Saules paneļi ir investīcija uzņēmuma nākotnē. Pat pēc 25 gadiem, kad tie jau sen būs sevi atpelnījuši, saules paneļiem ir ļoti augsta efektivitāte un kvalitāte. Tāpēc ir vērts domāt ilgtermiņā un jau šodien ieviest risinājumus, kas nodrošinās izdevīgumu un enerģētisko neatkarību ne tikai šodien un rītdien, bet arī pēc vairākām desmitgadēm.


Saules paneļu uzstādīšanu labāk uzticēt ekspertiem
Piemērotu saules paneļu uzstādīšana prasa laiku un specifiskas zināšanas, kuru vairumam uzņēmumu nav, tāpēc vislabāk šo uzdevumu uzticēt jomas profesionāļiem. "Ignitis Latvija" ir Lietuvas enerģētikas uzņēmuma UAB "Ignitis" meitasuzņēmums, kas jau iekarojis stabilas pozīcijas elektroenerģijas un dabasgāzes tirgū, kā arī nodrošina biznesa klientiem saules enerģiju un veic saules paneļu uzstādīšanu uzņēmumos, atrodot katra uzņēmuma vajadzībām atbilstošāko risinājumu. 

“Ignitis Latvija” saviem biznesa klientiem nodrošina: 

 • saules elektrostacijas projekta pilnu realizāciju un atļauju iegūšanu;
 • augstas kvalitātes monokristālu saules paneļus ar 25 gadu efektivitātes garantiju;
 • individuālu pieeju, atvērtu komunikāciju un klienta vajadzību izvērtēšanu;
 • tādu projekta risinājumu, lai pašpatēriņš būtu vismaz 95% no saražotās enerģijas apjoma, kas arī sniedz ātrāko paneļu atmaksāšanos;
 • elastīgas sadarbības un norēķinu iespējas;
 • augstākos klientu apkalpošanas standartus.

“Ignitis Latvija” klientiem pieejama arī izpirkumnoma
Viens no faktoriem, kas bieži attur uzņēmumus no domas par saules elektrostaciju, ir priekšstats, ka tas izmaksā ļoti dārgi. Tomēr jāsaka, ka pēdējos gados saules paneļu tehnoloģijas ir attīstījušās un padarījušas šo produktu daudz pieejamāku nekā agrāk. Arī tirgotāji domā, kā pakalpojumu pielāgot klientu iespējām. “Ignitis Latvija”, lai veicinātu videi draudzīgu energoapgādes risinājumu ieviešanu, piedāvā elastīgas norēķinu iespējas par projekta izstrādes un realizēšanas pakalpojumu. 

 • Ja klienta finansiālā situācija to atļauj, iespējams veikt pilnu apmaksu pēc tam, kad parakstīts projekta pieņemšanas-nodošanas akts.
 • Var arī izvēlēties izpirkumnomu. Šis sadarbības modelis paredz, ka līguma darbības laikā klients norēķinās par saražoto saules elektroenerģiju atbilstoši fiksētai cenai. Pēc darījuma summas nomaksas elektrostacija nonāk klienta īpašumā.

Lai uzzinātu par saules paneļu uzstādīšanu jūsu uzņēmumā, sazinieties ar “Ignitis Latvija”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu