Atbildīga braukšana ar velosipēdu: mācām savus bērnus!

Velosipēds ir viens no pievilcīgākajiem transportlīdzekļiem, kas palīdz ātri mērot lielus attālumus, turklāt, ar tā palīdzību vienlaicīgi ir iespējams patīkami pavadīt laiku uz uzturēt sevi labā formā. Protams, līdzīgi kā ar citiem transportlīdzekļiem, arī ar velosipēdu nepieciešami speciāli aizsargi un zināšanas par to, kā atbildīgi uzvesties ceļā.

Kādi ir nepieciešamie aizsargi?

Pirms doties velo izbraucienos vispirms ir jāparūpējas par aizsargiem. Tie ir nepieciešami ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem un visiem tiem, kuri vēlas būt atbildīgi ceļu satiksmes dalībnieki un rūpējas par savu drošību.

Bērniem ieteicamie aizsargi: 

  • velosipēdu ķiveres,
  • ceļu un elkoņu aizsargi,
  • speciālās brilles, kas palīdz izvairīties no kukaiņiem un putekļiem,
  • cimdi, kas aizsargā plaukstas,
  • dažreiz ir ieteicami arī pareizi apavi.

Neuzmanība – lielākā problēma

Ceļu satiksmes eksperti liecina, ka bērni uz ceļa uzvedas bezatbildīgi. Viennozīmīgi, ka par to var vainot vecākus, kuri neiepazīstina bērnu ar ceļu satiksmes noteikumiem un nepaskaidro, ka, braucot ar velosipēdu, viņi ir tādi paši transportlīdzekļu valdītāji kā tie, kuri vada automobiļus.

Visbiežāk bērnu pieļautās kļūdas

  • Kad persona brauc pāri neregulējamajai gājēju pārejai, ir jānokāpj no velosipēda un jāved tas rokās. Pretējā gadījumā pastāv risks maksāt naudas sodu, kā arī var rasties veselības apdraudējuma risks.
  • Nepienācīgi novērtēts ceļa segums. Braukt pa asfalta segumu ir vieglāk nekā pa grants ceļu. Bērni ne vienmēr var to novērtēt, savukārt vecākiem ir pienākums izskaidrot, ar ko atšķiras braukšana pa dažādiem ceļa segumiem un kā ir jāuzvedas uz katra no tiem.
  • Bieži, iebraucot vai izbraucot no kādas teritorijas vai mājas pagalma, bērni nepārliecinās par braukšanas drošību. Taču arī gadījumā, ja jums ir prioritāte uz ceļa, ir jāpaveras apkārt un jāpārliecinās par drošu ceļu.
  • Svarīgi ir bērnam izskaidrot, ka braukšana pa ietvi ir gājējiem bīstama, tāpēc tur braukt nevajadzētu. Izņēmuma kārtā, kad satiksme ir intensīva, var vest velosipēdu pa gājēju ceļu.

Velosipēda sporta ķiveres – viens no akcentiem, par kuru ir jāpadomā. Bērni ir jāmāca, kā uzvesties uz ceļa un kādi noteikumi jāievēro. Tikai tādā veidā būs pasargāti gan bērni, gan apkārtējie.

https://bikko.lv

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu