Vērienīgā meklēšanas pasākumā mežā Gulbenes novadā atrod pazudušu jaunieti

Rīga, 12.jūl., LETA. Ceturtdien Gulbenes novada Stradu pagastā veikti vērienīgi meklēšanas darbi, lai atrastu mežā nomaldījušos jaunieti, kurš todien devies mežā ogot, aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) Vidzemes reģiona pārvaldes pārstāve Ilze Bukša.

Sākotnējā informācijā liecināja, ka jaunietis ogojis kopā ar grupu cilvēku, taču nebija iznācis no meža masīva norunātajā laikā un vietā. Izbraucot policijas norīkojumam, tika izmantoti dienesta transportlīdzekļa skaņu signāli, lai tie palīdzētu jaunietim izkļūt ārā no meža.

Vēlāk pieņemts lēmums paplašināt meklēšanas apjomus, iesaistot vairāk policijas spēku, kā arī zemessardzi un Nacionālo bruņoto spēku (NBS) helikopteru. Meklēšanā iesaistījās arī kāda privātpersona, kura ar kvadriciklu palīdzēja dienestiem pārmeklēt biezo meža masīvu.

Veicot detalizētu meža pārmeklēšanu, jaunietis atrasts izmircis un nosalis. Policijas un zemessardzes darbinieki pēc iespējas ātrāk cietušo nogādāja līdz NBS helikopteram, ar kura palīdzību cietušais tika nogādāts mediķu aprūpē.

VP izsaka pateicību dienestiem, kā arī iedzīvotājiem, kuri pašaizliedzīgi iesaistījās un palīdzēja meklēšanas darbos.

Likumsargi aicina cilvēkus būt apzinīgiem un ievērot vairākus ar drošību saistītus padomus, pirms došanās mežā - līdzi nest uzlādētu mobilo telefonu, svilpi, lai ar skaņas signālu palīdzību varētu norādīt savu atrašanas vietu, kā arī izvēlēties spilgtu un viegli pamanāmu apģērbu, lai nelaimes situācijā glābšanas dienestiem būtu vieglāk pamanīt meklētās personas.