Sākas pieteikšanās Gulbenes Tehniskās apskates naktij

Foto: Edijs Pālens/ LETA
Foto: Edijs Pālens/ LETA

Sākas pieteikšanās Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) organizētajai Gulbenes Tehniskās apskates naktij, aģentūru LETA informēja Ceļu satiksmes un drošības direkcijā (CSDD).

Pierakstīties var, izmantojot CSDD e-pakalpojumus vai arī autovadītājam ierodoties CSDD nodaļās. Vietu skaits gan esot ierobežots.

Kā skaidro CSDD, šā gada pasākuma jaunums ir pieteikšanās kārtība reģionālajiem pasākumiem. Gulbenes, Talsu un Daugavpils CSDD nodaļās bezmaksas auto diagnostiku varēs veikt tikai pēc iepriekšēja pieraksta. Šādā veidā direkcija vēloties rūpēties par mūsu klientiem - samazināt gaidīšanas laiku un dot iespēju vairāk laika veltīt citām Tehniskās apskates nakts aktivitātēm.

Augustā tiks izsludinātas pierakstīšanās Talsu un Daugavpils tehniskās apskates naktīm, bet Rīgā būs ierastā kārtība - "dzīvā rinda".

Iepriekšējos gados auto diagnostika tikusi veikta gandrīz 5000 automašīnu visos Latvijas reģionos. Šo auto kopējās raksturīgās iezīmes ir: vidējais vecums ap desmit līdz 15 gadiem, turklāt 80% no tiem tika atklāti lielāki vai mazāki defekti. Lielākā daļa no šiem auto ikdienā piedalās ceļu satiksmē. Galvenās auto diagnostikā atklātās problēmas saistītas ar ritošo daļu, bremžu sistēmu un auto gaismām.

Kā skaidro direkcijā, Latvijas autoparka vidējais vecums ir ap 13 gadiem, tas ir gandrīz divas reizes vecāks nekā vidēji Eiropā, kur vecums ir no seši līdz astoņi gadi. Latvijā katra otrā automašīna tehniskajā apskatē ir ar bojājumiem, kas norāda, ka ikdienā par auto ir jārūpējas rūpīgāk un regulārāk. Katru dienu tehniskajā apskatē tiek atklāti satiksmes drošībai pilnībā nepieņemami fakti, piemēram, katru dienu katrā otrajā tehniskās apskates stacijā kādam automobilim atsaka darboties bremžu sistēma.