Banner 980x90

Riepu marķējumu nozīme

Drošu pārvietošanos ar automašīnu ietekmē vairāki faktori – viens no galvenajiem ir riepas. Trīs svarīgākos riepu parametrus nosaka saskaņā ar Eiropas Savienības regulu – degvielas patēriņa efektivitāte, riepu rites troksnis un saķere ar slapju ceļu. Ko tie īsti nozīmē, mēģināsim noskaidrot tālāk rakstā.

Degvielas patēriņa efektivitāte

Riepu degvielas patēriņa efektivitātes klase mainās atkarībā no rites pretestības. To var saukt arī par energoefektivitātes rādītāju. 

A klase nozīmē to, ka tās ir visefektīvākās riepas ar vislielāko degvielas ietaupījumu, savukārt G klase apzīmē vismazāk efektīvās riepas, kas patērē visvairāk degvielas. Ar pareizi uzpumpētām riepām, kurām ir zema rites pretestība, var ietaupīt līdz pat 10%. 

Riepu rites troksnis

Riepu rites troksni vai ārējo trokšņa līmeni mēra decibelos. Rites troksnis tiek iedalīts trīs līmeņos: A, B un C. Šis marķējums norāda arī uz to, cik komfortabla braukšana būs pašam autovadītājam. 

Saķere ar slapju ceļu

Marķējums, kas norāda uz to, cik laba būs riepu saķere uz slapja ceļa, ir būtisks drošības aspekts. Riepas tiek klasificētas no A (īsākais bremzēšanas ceļš) līdz E (garākais bremzēšanas ceļš). Atšķirība katrā kategorijā var nozīmēt papildu 3–6 metrus garu bremzēšanas ceļu.

Saķere ar sniegu un ledu

Saskaņā ar jaunāko ES regulu, papildus iepriekš minētajiem marķējumiem uz riepām var norādīt vēl divus parametrus – riepu saķere ar sniegu un ledu. 

Uz ziemas riepām, kas ir apstiprinātas braukšanai sniega apstākļos, atrodams simbols – kalns, kura iekšpusē redzama sniegpārsla. Lai riepa tiktu marķēta ar šo simbolu, tai tiek veikts bremzēšanas tests uz sniegota ceļa. 

Savukārt marķējums, uz kura ir attēlots kalns un tā iekšpusē ledus, norāda uz to, ka riepas ir paredzētas ceļa virsmām ar ledus kārtu vai cietu sniega segu, un tās jāizmanto tikai ļoti apgrūtinātos laikapstākļos. Ledus riepu izmantošana mazāk sarežģītos laikapstākļos, piemēram, slapjā laikā vai siltākā temperatūrā, var radīt neoptimālu sniegumu un ātrāk nodilt. 

Riepu servisā “Riepu Garāža” ir atrodams ļoti daudzveidīgs riepu piedāvājums – gan ziemas un vasaras riepas, gan vissezonas riepas. Turklāt ir atrodami riepu zīmoli, kas plaši atzīti visā pasaulē. Sazinieties ar speciālistiem, lai veiktu pareizo izvēli. Ienāciet www.riepugaraza.lv un uzziniet vairāk!

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)