Ko iegūsiet, veicot kredītu apvienošana

Piedāvājumus veikt kredītu apvienošanu šobrīd dažādās mediju vidēs dzirdam diezgan bieži. Kāds šīm reklāmām nepievērš uzmanību, cits ieklausās, bet aizmirst, vēl kāds aizdomājas – varbūt tiešām tas ir īstais risinājums priekš manis, lai sakārtotu finanšu situāciju? 

Kas īsti ir kredītu apvienošana, ko tā praktiski nozīmē un ko no tās iegūsiet?

Kā notiek kredītu apvienošana

Kredītu apvienošana parasti ir samērā ātrs process, kas var aizņemt ne vairāk par dažām darba dienām, bet parasti tas notiek pat vienas vai ne vairāk kā divu dienu laikā. Pēc tam, kad pakalpojuma sniedzējs ir saņēmis klienta pieteikumu un sniedzis pozitīvu atbildi uz to, tiek noslēgts līgums, kas paredz, ka klientam aizdod nauda summu, kas ir vienāda vai lielāka par to, kādas ir klienta līdzšinējās kredītsaistības kopā.

Nauda paredzēta esošo kredītu nomaksai, tāpēc vairums aizdevēju to uzreiz novirza kredītu atmaksai. Nauda netiek ieskaitīta klienta konta. Izņēmums var būt tā summa, kas paliek pāri pēc kredītu nomaksas, ja klients ir pieteicies papildu aizdevuma summai. Pēc tam, kad visas līdzšinējās kredītsaistības ir nosegtas, klientam tā vietā paliek viens jauns aizdevums, kas ir jāatmaksā saskaņā ar noslēgto līgumu.

Kas nepieciešams, lai veiktu kredītu apvienošanu
Lai uzzinātu, vai varat veikt kredītu apvienošanu, vispirms ir jāaizpilda pieteikums pie tā aizdevēja, kura pakalpojumu esat izvēlējušies, jo tikai tad tiks pārbaudīta informācija un izvērtēta iespējamā sadarbība.

Protams, ka, lai varētu veikt kredītu apvienošanu, jums jābūt pilngadīgam, nepieciešami regulāri un pierādāmi ienākumi, jāuzrāda informācija par aizdevumiem, kurus vēlaties apvienot. Jārēķinās arī ar to, ka aizdevējs pārbaudīs jūsu kredītvēsturi un noteiks kredītreitingu. Šī informācija var pozitīvi vai negatīvi ietekmēt lēmumu, kā arī izmainīt līguma nosacījumus. Ja kredītreitings ir sliktāks, tad, piemēram, var būt augstāka procentu likme.

Ja apvienot nepieciešams lielāka apjoma kredītus, tad vairumā gadījumu kredītu apvienošana iespējama pret nekustamā īpašuma ķīlu, jo aizdevējam vajag lielāku garantiju kā klienta ienākumi. Tad attiecīgi jārēķinās ar visu nepieciešamo dokumentāciju, lai noformētu šo ķīlu. Protams, īpašumam, kurš tiek ieķīlāts, jāpieder klientam.

Ko iegūsiet, veicot kredītu apvienošanu
Ieguvumi no kredītu apvienošanas var būt dažādi, bet šeit pieminēsim biežāk novērotos un būtiskākos, kuru dēļ tad arī kredītu apvienošanas pakalpojums tiek izvēlēts.

• Vairāku maksājumu vietā – viens
Ja tiek apvienoti vairāki kredīti, tad pirmais jūtamais ieguvums ir tas, ka vairāku maksājumu vietā turpmāk ir jāveic tikai viens. Tas nozīmē, ka vairs nav jāatceras daudzi datumi un maksājumu summas, it īpaši, ja tie ir ātrie kredīti, kuriem atmaksas shēmas mēdz būt dažādas un mainīgas. Tagad atliks tikai sekot vienam maksājumu grafikam, kurā būs konkrēti un paredzami maksājumi.

• Pārtrauktas neizdevīgas kredītsaistības
Ātro kredītu un citu neizdevīgu aizdevumu vilinājums un posts ir zināms ļoti daudziem Latvijas iedzīvotājiem. Neatliekamu vajadzību vai vājuma mirklī var tikt noslēgtas līgumsaistības ar ļoti lielām procentu likmēm, neizdevīgiem atmaksas termiņiem utt. Un tāda situācija var izrādīties ļoti bīstama, jo mudina ņemt nākamos kredītus, lai tiktu vaļā no pirmajiem, liek pamatīgi pārmaksāt. Savlaicīga kredītu apvienošana ar izdevīgiem nosacījumiem ļaus izmainīt šo situāciju.

• Izvairīšanās no parādu piedziņas
Ja kredītsaistību apjoms vairs nav samērojams ar maksātspēju, kas draud ar parādu piedziņu, tad kredītu apvienošana ir ātrs un salīdzinoši izdevīgs veids, kā situāciju sakārtot un turpināt segt savas kredītsaistības, bet nu jau ar citiem, izdevīgākiem nosacījumiem. Kredītu apvienošanas procesā var vienoties par samērīgiem ikmēneša maksājumiem, kas būs sedzami no esošā ienākumu apjoma.

• Mazāki izdevumi par kredītsaistībām
Apvienojot kredītus, iespējams samazināt summu, kas ik mēnesi jānovirza kredītsaistību nomaksai. Tas var ievērojami atslogot ģimenes budžetu, ja ir mainījies ienākumu apjoms un līgumu izpilde jau kļuvusi par nopietnu apgrūtinājumu. Tāpat ietaupījums būs patīkams tiem, kuri apvienošanas rezultātā tiks vaļā no ātrajiem kredītiem, kuri, kā jau zināms, parasti ir ar izteikti augstām procentu likmēm.

• Kredītvēstures uzlabošana
Kredītvēsture neizskatās pārāk labi, ja tajā ir vairāki ātrie vai cita veida kredīti. Tādā situācijā maza cerība saņemt kādu citu kredītpakalpojumu, piemēram, hipotekāro kredītu. Tādā gadījumā laikus jādomā par kredītvēstures un kredītreitinga uzlabošanu. Kredītu apvienošana ir vieds, kā savā kredītvēsturē vairākus aizdevumus pārvērst par vienu. Tas jau būs pamanāms uzlabojums. Ar laiku, veicot šī kredīta atmaksu, kredītvēsture jau kopumā izskatīsies daudz labāk, jo aizdevēji parasti izpēta pēdējo pusgadu vai gadu, lai pieņemtu lēmumu par sadarbību.