Gulbenes novada pašvaldība plāno lūgt valsts palīdzību vētras seku novēršanai

Valmiera, 16.aug., LETA. Gulbenes novada pašvaldība apkopos vētras nodarītos zaudējumus un vērsīsies Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) ar lūgumu pēc palīdzības seku novēršanai, aģentūrai LETA pavēstīja Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Andris Vējiņš (ZZS).

Jaungulbenes pagastā cietušas vairākas ēkas un tām ir norauti jumti. Cietušo ēku vidū ir gan privātmājas, gan valstij piederoši īpašumi, tostarp bijusī Jaungulbenes arodvidusskola un tās būves. Tāpat ir nogāzti arī vairāki koki gan Pils parkā, gan Jaungulbenes parkā un vētrā cietušas arī saimniecības ēkas un automašīnas, postījumus raksturoja Vējiņš.

Jau ziņots, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) ar lūgumu pēc finansiāla atbalsta vētras seku novēršanā vērsusies tikai Saulkrastu novada pašvaldība.

Kā ziņots, VARAM parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts komentēja, ka ministrija ir gatava kompensēt pašvaldībām radušos zaudējumus, ko tās nespētu novērst pašu spēkiem.

Jau ziņots, ka Saulkrastos visā pilsētā sestdien negaisa laikā sagāzts liels daudzums koku, bet cilvēki nav cietuši, aģentūrai LETA pastāstīja Saulkrastu pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks Guntis Vinteris.