AT skatīs lietu par autovadītājas noslepkavošanu ar pudeles lausku 

Ilustratīvs foto/ Foto: Stock.XCHNG
Ilustratīvs foto/ Foto: Stock.XCHNG

Augstākās tiesas (AT) Krimināllietu departaments trešdien, 28.septembrī, skatīs krimināllietu, kurā kāds vīrietis apsūdzēts par autovadītājas noslepkavošanu ar pudeles lausku.

Kā aģentūru LETA iepriekš informēja AT preses sekretāre Baiba Kataja, lieta tiks skatīta rakstveida procesā. Lietā bija saņemta apsūdzētā kasācijas sūdzība par Vidzemes apgabaltiesas lēmumu, ar kuru atstāts negrozīts Gulbenes rajona tiesas spriedums un apsūdzētais tika sodīts ar brīvības atņemšanu uz 20 gadiem.

LETA jau ziņoja, ka pērn Gulbenes rajona tiesa vīrietim piespriedusi 20 gadu ilgu cietumsodu, kā arī probācijas uzraudzību uz trīs gadiem. Tiesa atzinusi viņu par vainīgu šī paša nozieguma laikā pastrādātajā zādzībā. Par zādzības izdarīšanu viņam piespriests naudas sods piecu minimālo mēnešalgu jeb 1800 eiro apmērā.

Kā aģentūru LETA iepriekš informēja prokuratūrā, apsūdzības uzturētāji uzskata, ka apsūdzētā persona, atrodoties uz autoceļa, nobalsoja vieglo automašīnu, lai nokļūtu sev vēlamajā galamērķī. Nobalsotās automašīnas vadītāja jau iepriekš vairākkārt bija vedusi apsūdzēto bez atlīdzības savā automašīnā.

Brīdī, kad apsūdzētais vīrietis iesēdās automašīnā, viņš bija alkohola reibumā un braukšanas laikā turpināja lietot alkoholu.

Vēlāk apsūdzētais pret automašīnas durvīm sasita alkohola pudeli, par ko automašīnas vadītāja izteica viņam aizrādījumu un apstājās ceļa malā.

Reaģējot uz to, vīrietis kļuva agresīvs un ar pudeles lausku iedūra cietušajai kaklā. Pēc tam apsūdzētais ar stikla lausku turpināja griezt cietušās kaklu. No gūtajiem ievainojumiem cietusī sieviete mira.

Pēc sievietes noslepkavošanas apsūdzētais piesavinājās cietušās automašīnu un personiskās lietas. Apsūdzētais ar nozagto automašīnu aizbrauca uz neapdzīvotām mājām, kur paslēpa sievietes līķi un aizdedzināja mašīnu.